Спальня з робочим місцем

Працюйте вдома зручно! Облаштовуємо робочий куточок у спальні.

Спальня з робочим місцем

Сьогодні все більше людей переходять на віддалену роботу. Кабінет вдома може бути у вигляді столу для роботи за комп’ютером або мінімайстерні зі столом та шафами для зберігання виробів та матеріалів. Наявність такого простору – це обов’язкова умова продуктивного та комфортного робочого процесу. Однак не завжди є можливість знайти окреме місце у квартирі. Особливо, в “хрущовках”, які дуже обмежені за простором.

Власникам компактних квартир доводиться вигадувати оригінальні дизайнерські рішення та шукати нетрадиційні способи організації простору, наприклад такі, як шафа для зонування, виокремлення простору кольором тощо. Сучасні методи дизайну дозволяють створити дві абсолютно різні зони в одній кімнаті, які доповнять одна одну та додадуть більше зручності у користуванні кімнатою. В цьому матеріалі ми розглянемо способи їх оформлення, переваги та цікаві рішення, як поєднати робочий простір та спальню. 

Авторка Тетяна Злотницька

Вибір місця для робочого куточка

Перший крок у створенні ефективного робочого місця – це вибрати, де в кімнаті буде стояти стіл. Для цього варто розглянути декілька можливих варіантів:

 • Біля вікна. Розташування робочого столу біля вікна має численні переваги. Природне світло, яке проникає через вікно, забезпечує оптимальну освітленість. Додатково це дає вам можливість відволіктись від напруженої роботи, перепочити на хвилинку, споглядаючи у вікно під час робочого процесу.
 • На протилежній стороні від ліжка. Важливо забезпечити чітку розмежованість між зонами відпочинку та роботи. Розташування робочого столу на протилежній стороні від ліжка допоможе створити певну відокремленість і підтримувати зосередженість під час робочого часу.
 • Вбудований робочий стіл. Це ідеальний вибір для тих, хто прагне зекономити площу. Стіл може поєднуватися у конструкції зі стелажем чи шафою або оформлюватися на самому підвіконні. Це ефективний спосіб максимізувати використання простору та забезпечити зручне робоче місце.

Вибираючи місце для робочого стола, важливо враховувати ваші особисті звички та пріоритети. Оптимальний варіант буде залежати від наявних ресурсів, дизайну кімнати та індивідуальних потреб. Байдуже, це чоловіча спальня кабінет або сімейна спальня – ефективно та стильно відокремити робочий стіл можна багатьма способами. 

Автор Максим Кузьменко

Кабінет в спальні для обмеженої квадратури, варіанти рішень

На жаль, не кожному пощастило мати еркери, ніші, балкони або високі стелі у своїй спальні. У багатьох стандартних квартирах відсутні такі додаткові метри, тому важливо проявити творчість та зосередитися на ефективному зонуванні, щоб створити привабливий дизайн спальні з окремою робочою зоною. Є багато прийомів, як створити зручний мініофіс у спальні.

 • Кольори та матеріали. Використання різних кольорів і матеріалів може візуально розділити простір на різні зони. За допомогою контрастних відтінків стін, декору та меблів можна виділити робочий куточок.
 • Розміщення меблів. Розташування меблів в певних місцях може виглядати дійсно ефективно, створюючи візуальний розподіл між спальнею та робочою зоною. Розмістіть ліжко та комп'ютерний стіл у різних кутах приміщення.
 • Використання перегородок, ширми або високої стіни може виглядати дуже стильно та створювати візуальне розділення між робочою та спальною зоною.
 • Меблі-трансформери які можна легко адаптувати під потреби. Наприклад, стіл з відкидною стільницею зекономить простір і дозволить змінювати функцію зони за потребою. А стелаж на замовлення може поділити приміщення на дві окремі зони.
 • Освітлення. Використання різних джерел освітлення для різних зон підкреслить їх межі.
 • Вікна та підвіконня можна використовувати для візуального розділення робочої частини, розмістивши стіл поруч з вікнами.
 • Декоративні акценти. Великі картини, подушки або інші декоративні елементи можна використовувати для привернення уваги до певної зони.

Автор Богдан Мацюк

Спальня з робочою зоною на балконі

Об'єднання кабінету і спальні в невеликій кімнаті може створювати деякий дискомфорт, через недостатню зонованість між робочим простором і простором для відпочинку. Якщо в приміщенні є балкон, то він може стати ідеальним кандидатом на роль вашого нового і затишного кабінету. На що звернути увагу для перетворення балкона в робочу зону, розповідаємо далі:

 • Перевірте його стан. Переконайтеся, що немає тріщин, стеля не протікає, а підлога не має суттєвих пошкоджень.
 • Приберіть балкон від сміття.
 • Утепліть його. Це може бути дешевий матеріал, як-от пінопласт або якісніші аналоги.
 • Виконайте декоративні роботи на балконі. Постеліть підлогове покриття, обклейте стіни шпалерами або пофарбуйте їх.
 • Розмістіть стіл, поруч з ним поставте зручне крісло або стілець.
 • “Вдихніть” життя – додайте декілька живих рослин. Зверніть увагу на те, на якій стороні розташований балкон. Можливо, потрібно прикрити вікна фіранками чи ролетами.

В результаті ви зможете працювати в комфортному та затишному середовищі, відокремленому від основної частини спальні. Двері можна залишити в стандартному вигляді або ж створити з них витончену арку, що додасть внутрішньому простору відчуття легкості.

Робочий простір в ніші

Зазвичай ніші в стінах призначені для створення шафи або зберігання різних речей, проте цей простір має набагато більший потенціал. Він дозволяє створити унікальну робочу зону безпосередньо в спальні. Переваги такого підходу переконливі: наявність ніші дозволяє зручно і функціонально організувати простір, не втрачаючи при цьому затишок і квадратні метри.

Достатньо лише помістити в нішу компактний офісний стіл та зручний стілець, і ви отримаєте просторе місце для продуктивної діяльності, яке не завадить іншим функціям спальні. Для більшої приватності та відокремлення можна розглянути варіант з встановленням ширми, особливо якщо спальнею користуються декілька осіб.

Автор Михайло Петров

Еркер – ідеальне та світле місце для кабінету

При розташуванні робочого місця в еркері ви поєднаєте найкраще: природне освітлення, ефективну робочу зону та гарний вид. Еркер – це фактично та сама ніша, але вона виходить за межі стіни, дозволяючи виглядати через великі вікна. Відчуття простору та природного світла, що проникає через вікна, робить еркер особливою зоною, в якій можна поєднувати відпочинок і роботу. Таке розміщення притаманне для скандинавського стилю в інтер’єрі.

Великою перевагою стане достатня кількість природного освітлення. Вибір легких та прозорих матеріалів для віконних драпів може допомогти забезпечити відчуття легкості та комфорту. Замість ширми можна розглянути варіант з використанням довгих напівпрозорих штор. Вони додадуть більше приватної атмосфери та сприятимуть зосередженості. Таке оформлення спонукає до продуктивної роботи, дарує натхнення та водночас дозволяє насолоджуватися краєвидом з великого вікна.

Висока стеля у кабінеті

Спальня-кабінет з високою стелею – це приміщення, яке потребує креативності у втіленні ваших дизайнерських задумок. Якщо вам пощастило мати спальню з високою стелею, то у вас є великий потенціал для створення унікального інтер'єру. Один із чудових варіантів – це спальня-кабінет, розділена на 2 поверхи. Таке рішення дозволяє вам максимально використовувати простір, збільшуючи функціональність кожного метра та додаючи приміщенню глибини.

Велика вільна площа першого поверху дозволить зберегти відчуття простору. Ви можете створити повноцінний робочий кабінет та не обмежувати свої ідеї квадратурою, додаючи шафи для зберігання книг або улюблених дрібниць. Це буде функціональний простір для вашої продуктивної діяльності.

Другий поверх можна використати для створення комфортної спальної зони. Висока стеля дозволить вам зробити спальню ще більш затишною. Такий підхід додасть не тільки комфорту, а й оригінальності й виразності до вашого інтер'єру.

Автор Богдан Мацюк

Організація робочого простору в спальні. Висновки

Спальня та робочий кабінет в одній кімнаті – це питання, що вимагає розсудливого підходу та творчості. Незалежно від розміру вашого приміщення, існують різноманітні прийоми, які допоможуть ефективно та гармонійно вписати кабінет в спальню.

 • Вибір оптимального місця для робочого кутка є ключовим. Будь-то біля вікна, навпроти ліжка чи у вбудованій ніші – кожен варіант має свої переваги. Важливо забезпечити достатнє освітлення, створити комфорт, сприяти продуктивності та зосередженості.
 • Для невеликих спалень важливо використовувати методи зонування. За допомогою різних кольорів, меблів-трансформерів, перегородок, щоб відділити роботу від відпочинку.
 • Перетворення спальні з високою стелею на двоповерхову кімнату дозволяє зробити два окремих приміщення. А робочий куток перетворити у повноцінний зручний домашній кабінет.

Загалом створення кабінету в спальні потребує індивідуального підходу, де враховуються потреби та пріоритети тих, хто там мешкає. За допомогою правильних методів та дизайнерського бачення можна досягти гармонійного поєднання робочого простору та простору для відпочинку. Завдяки цьому дизайн спальні з кабінетом стимулюватиме продуктивності та сприятиме відновленню енергії після робочого дня.