Часто задавані питання

Як працює Viyar Bazar?

На сайті реєструються два різновиди користувачів: замовники й меблярі. У замовників є функціонал для створення проектів та замовлень. За допомогою проектів можна візуалізувати й розрахувати вартість виробу. За допомогою замовлення можна реалізувати проект, оформлений на Viyar Bazar, або створити спрощений варіант замовлення, заповнивши базові дані.

Замовник створює й публікує замовлення на сайті, а меблярі переглядають їх і надсилають відгуки на виконання. Якщо замовника все влаштовує, він підтверджує відгук і починається робота над проектом. Також замовник може надсилати замовлення якомусь конкретному мебляру, який або відгукується, відправивши відгук із ціною й термінами, або ні.

Після підтвердження мебляра замовлення береться в роботу. Для того щоб завершити замовлення, виконавець закриває його, а замовник підтверджує його виконання і ставить оцінку.

Чи є у Viyar Bazar власна команда меблярів?

Ні, у нашому штаті їх немає. Viyar Bazar – це платформа, на якій ви знайдете мебляра за особистими критеріями, використовуючи спеціальні фільтри (тип виробу, ціновий сегмент тощо). На Viyar Bazar зареєстровані приблизно 1000 меблярів. Під час реєстрації кожен із них проходить процедуру верифікації. З більшістю меблярів ми співпрацюємо на постійній основі.

Як відновити пароль?

Якщо ви раптом забули пароль, клікніть на напис «Я забув пароль» поруч із кнопкою «Увійти» у формі авторизації. У новому вікні введіть електронну пошту, на яку зареєстрований ваш акаунт. Дочекайтеся листа й дійте згідно з інструкціями.

Як формується ціна на виріб?

При створенні проекту на кожному етапі вказуються уточнювальні дані за розміром і наповненням. Вони дають нам можливість розрахувати кількість необхідного матеріалу. Коли ви виберете бажані матеріали, фурнітуру, побутову техніку, ми зможемо розрахувати вартість самого виробу. Звертаємо вашу увагу: це буде не остаточна вартість замовлення, а тільки орієнтовна. Виходячи з неї, ви зможете приблизно зрозуміти, у скільки вам обійдеться обраний виріб.

Як закрити замовлення?

Якщо ви оформляли замовлення з проектом і послугами під ключ, то для його закриття вам потрібно обов'язково підв'язати до нього виписані рахунки у «ВіЯр». Для замовлень без проектів або з оформленням певної послуги підв'язка рахунків не обов'язкова, але бажана. Адже наші співробітники можуть зв'язатися із замовником для підтвердження виконання замовлення. Після завершення роботи мебляр натискає на кнопку «Готово», а замовник підтверджує це й залишає відгук. Варто також прикріплювати зображення з результатами роботи майстра, щоб інші замовники могли її оцінити.

Звертаємо увагу: якщо завершене замовлення буде виглядати підозріло, наші фахівці можуть перевіряти реальність його виконання, зв'язавшись із замовником. Якщо це не підтвердиться, замовлення та відгуки будуть видалені. При систематичних порушеннях мебляр додається в бан-лист або видаляється з порталу.

Чи впливає на рейтинг мебляра відмова від клієнта?

Автоматично рейтинг не знижується, але якщо на мебляра будуть надходити скарги, він буде доданий у бан і не зможе приймати нові замовлення протягом певного часу. Якщо скарги будуть з'являтися систематично або будуть виявлені значні порушення, мебляр додається в бан-лист і видаляється з порталу.

Як вибір секцій впливає на ціну виробу?

Для створення проекту ми пропрацювали найбільш популярні й універсальні секції. На кожну з них розрахована певна кількість матеріалу, тому вибір тих чи інших секцій впливає на загальну кількість витраченого матеріалу і фурнітури по всьому проекту і, відповідно, на ціну такого виробу.

Навіщо мені працювати через Viyar Bazar? Чому не звернутися безпосередньо до мебляра?

Ми не перешкоджаємо спілкуванню з меблярем: ви особисто будете домовлятися з ним про всі деталі. Але не завжди просто знайти того мебляра, який потрібен саме вам. Звичайно, можна запитати в друзів і родичів, але не факт, що мебляр, який сподобався їм, підійде і вам. Наше завдання – зробити процес пошуку мебляра зручним і швидким, з урахуванням усіх ваших критеріїв. Ми зібрали майже 1000 професіоналів на одній платформі. Вам не потрібно переглядати сотні сайтів і акаунтів у соціальних мережах, щоб знайти гідного майстра. Достатньо зайти до нас, заповнити заявку і вибрати професіонала, який найбільше підходить.

Я хочу знайти мебляра. З чого почати?

Знайти мебляра можна як із переліку фахівців на сторінці «Спеціалісти», так і при створенні замовлення, коли меблярі самі надсилають вам запит на його виконання.

Варіант 1. Для того щоб самостійно підібрати мебляра, потрібно зайти на сторінку «Спеціалісти» – кнопка на цю сторінку знаходиться у верхній частині сайту. Використовуючи фільтри для виробів, сум і послуг, потрібно відібрати меблярів, які працюють за заданими умовами. Щоб вибрати найбільш відповідного, можна ознайомитися з його портфоліо та відгуками. Потім уже обраному мебляру надіслати замовлення.

Варіант 2. Для цього потрібно спочатку створити замовлення і трохи почекати. Меблярі надсилатимуть відгуки на його виконання. Вибирайте найбільш відповідного мебляра з переліку тих, що відгукнулися, переглядайте його портфоліо та відгуки. Якщо вас усе влаштовує, підтверджуєте обрану кандидатуру.

Чи може мебляр відмовитися від моєї заявки?

Так, мебляр може як прийняти заявку, так і відхилити її. Тут може бути кілька причин:

 • Мебляр зараз дуже завантажений проектами й не зможе почати роботу найближчим часом. Якщо ви плануєте виконати замовлення не зараз, а через кілька місяців, радимо вказувати це в заявці. Так мебляр буде розуміти, що ви просто заздалегідь шукаєте майстра.
 • Мебляр не працює з тими різновидами виробів, які вам потрібні. Щоб уникнути цього, радимо детально вказувати всі дані в заявці.
 • Мебляр працює в ціновому діапазоні, який відрізняється від зазначеного вами в заявці.

Також можуть бути й інші причини, чому мебляр не може прийняти вашу заявку. Тому варто почекати, поки майстер звільниться й пізніше повторно подати заявку або підшукати інших меблярів для виконання свого проекту.

Де подивитися номер телефону мебляра?

Контакти мебляра є конфіденційною інформацією й не показується на сайті до того моменту, поки він не відправить відгук на заявку замовника. Після того, як мебляр відгукнеться на ваше замовлення, на його сторінці висвітиться номер телефону.

Чому в меблярів немає відгуків? Як вибирати?

Viyar Bazar – порівняно новий сервіс. Меблярі все ще продовжують тут реєструватися, тому виконаних замовлень може поки й не бути. Але це зовсім не означає, що це поганий або недосвідчений мебляр. Якщо в мебляра поки немає відгуків і рейтингу, радимо звертати увагу на його портфоліо.

Як меблярі формують ціну? Чи є єдиний принцип?

Ціна за роботу в кожного мебляра може відрізнятися. Вона може залежати від багатьох чинників: досвіду, обсягу роботи, якості використовуваних матеріалів, термінів, сезонності тощо. Усі ці чинники індивідуальні.

Чи можна вибрати відразу декількох виконавців для порівняння?

Після того як замовник публікує замовлення, меблярі надсилають заявки на його виконання. Ці заявки знаходяться на сторінці замовлення (вкладка «В очікуванні»). Щоб переглянути та вибрати найкращого з можливих виконавців, потрібно натиснути на вікно заявки мебляра й перейти на його сторінку.

На сторінці відображаються дані мебляра, які він побажав про себе додати, відгуки та портфоліо. Відгуків може й не бути, якщо мебляр нещодавно зареєструвався.

Перегляньте зазначені дані, виберіть мебляра, найбільш відповідного вашим вимогам, і підтвердіть його кандидатуру, натиснувши на кнопку «Прийняти заявку». Якщо жоден із майстрів не сподобався, їх заявки можна видалити, натиснувши на кнопку «Відмовити». Тоді інші меблярі зможуть повторно відгукнутися на це замовлення.

Як скасувати роботу з меблярем, якщо вже вибрав його, але під час спілкування він не підійшов? Що робити далі?

Щоб скасувати роботу з меблярем, потрібно вибрати замовлення – зверху біля його номера знаходиться кнопка «Розірвати договір». Після її натискання потрібно вказати причину розірвання угоди.

Що потрібно писати в поле «контрагент «ВіЯр» при подачі заявки на реєстрацію?

Контрагент – це ім'я клієнта в базі «ВіЯр». Тобто для реєстрації користувач має бути нашим клієнтом.

На якому етапі замовлення прив'язуються рахунки?

Рахунки прив'язуються, коли ви створюєте замовлення на матеріали та послуги. Якщо замовлення зроблені в програмі ViyarPro, вам потрібно натиснути на повзунок «ВіЯр Базар», а потім заповнити поля номера замовлення і вказати e-mail вашого облікового запису.

Для замовлень із сайту потрібно зробити майже те ж саме: на сторінці оформлення замовлення натиснути на повзунок, вписати номер замовлення та e-mail.

Як дізнатися, що мене вибрав клієнт?

Коли замовник вибирає мебляра, замовлення переміщається на вкладку «В роботі» в акаунті виконавця, і контактні дані замовника стають доступними. До того ж мебляреві приходить СМС із номером замовлення та контактами нового клієнта. Дані на сайті з'являються відразу, а СМС може прийти трохи пізніше.

Чому є замовлення, у яких не зазначена ціна?

Зараз на порталі Viyar Bazar є два різновиди замовлень. Один – як проект, де сервіс розраховує приблизну вартість готового виробу. А інший – це спрощене замовлення. Саме для другого різновиду замовлень сервіс не може автоматично розрахувати вартість, тому вони розміщуються без ціни.

Скільки клієнтів я можу отримувати щомісяця?

Кількість клієнтів залежить від багатьох чинників. Ось деякі з них:

 • Інформативність і привабливість профілю (якість фотографій, опису тощо);
 • Швидкість реакції на заявку потенційного замовника;
 • Правильна комунікація із замовниками;
 • Поточне завантаження й можливість прийняти заявку.

Скільки меблярів може працювати над одним замовленням одночасно?

Над одним замовленням може працювати тільки один мебляр. Причому замовленням може бути і виріб під ключ, й окрема послуга. Наприклад, в одного мебляра клієнт вибирає послугу «дизайн виробу», а іншому залишає заявку на складання. Ці дві послуги будуть йти двома окремими замовленнями на порталі, і над кожним із них також може працювати тільки один мебляр.

Протягом якого часу я маю обробити вхідну заявку від замовника?

Бажано відреагувати на заявку від замовника протягом години (підтвердити або скасувати заявку). Зв'язатися із замовником можна в зручний для вас час протягом дня.

Як швидко я маю зв'язатися з замовником, який підтвердив мій відгук?

Ідеально – у найближчі кілька годин. Якщо ви не зв'яжетеся із замовником протягом доби, велика ймовірність того, що він може відмовитися від вас, розірвавши договір.

Якщо клієнт забув про своє замовлення й не підтверджує мебляра протягом місяця, він отримає якесь повідомлення?

Так, якщо замовник не підтверджує жодного виконавця, через 7 днів після публікації замовлення йому приходить повідомлення, що потрібно підтвердити мебляра протягом 3 днів, інакше замовлення буде видалено. Через 3 дні після відправки цього повідомлення замовлення видаляється з порталу.

Чи можна повернутися в уже закрите замовлення, якщо забув прикріпити фото?

Самостійно ні. Для цього потрібно писати в підтримку help@viyar-bazar.com.

Чому фото, яке клієнт прикріплює до замовлення, створюючи заявку, зникає після підтвердження мебляра?

Фотографії не зникають, вони ховаються під кнопками «Приклад меблів» або «Фото приміщення» для заощадження місця в замовленні.

Де будуть відображатися фото із замовлень та відгуків?

Зображення, які додають замовники, будуть показуватися на сторінці разом із самим відгуком.

Рекомендації щодо назви проєкту

Назва проєкту в портфоліо повинна бути відповідною. Вона має обов’язково включати тип меблів (кухня, шафа, тумба тощо) та мінімум 3 характеристики зі списку нижче:

 • Колір або поєднання кольорів – чорний, бежевий, графіт, синьо-жовтий, червоно-чорний тощо;
 • Розмір меблів із зазначенням одиниці виміру – 3 м, 2200 см, 6 м²;
 • Стиль – сучасний, лофт, прованс або інший;
 • Матеріал виготовлення – ДСП Egger, металевий, акриловий, скляний, Дуб Сонома тощо;
 • Ступінь глянцю – матовий або глянцевий;
 • Ціновий сегмент – бюджетний, недорогий, елітний, ексклюзивний, до 20 000 грн;
 • Особливість, що вирізняє виріб серед інших – фрезеровані ручки, антресолі, піскоструминний малюнок;
 • Приміщення, для якого реалізований проєкт – для офісу, заміського будинку, котеджу, ванної кімнати, дитячої тощо;
 • Тип конструкції – П-подібна, вбудована, навісна, підлогова, кутова;
 • Населений пункт, де виготовлені меблі.

Рекомендації щодо опису проєкту

В описах ви можете розмістити додаткову інформацію про виріб. Вкажіть вибраний стиль та матеріали. Додайте коротку історію про проєкт або розкажіть, як ви допомогли замовникові вирішити проблему. Наприклад, як ви приховали комунікації або зробили маленьку кухню максимально функціональною.

Рекомендації щодо доданих фото проєкту

 • Подбайте про належну якість фото. З цим впорається практично будь-який телефон📱. Потрібне тільки хороше освітлення, а також гарна композиція і рівний горизонт.
 • Приберіть зайве з кадру. Відсутність зайвих предметів, як-от будівельного сміття, коробок та інших речей, робить світлини привабливішими. А от наявність у кадрі котика🐱 – завжди плюс. Рослини та декор теж додають затишку.
 • Пам'ятайте про різні ракурси. Не завантажуйте 5 однотипних фото поспіль, чергуйте плани. Покажіть увесь виріб і цікаві деталі. Якщо це кухня чи гардеробна, сфотографуйте відкриті шафи та шухляди, щоб було видно наповнення.
 • Не забувайте про відео. До портфоліо можна додавати не тільки картинки, а й відео. Це підвищить зацікавленість замовників. На відео можна детальніше показати й озвучити всі особливості проєкту.