З чого складається шафа-купе: будова

Все, що буде корисно знати при замовленні шафи.

Роз’яснюємо термінологію меблярів за 4 хвилини

Шафа-купе – це практичний та ефективний варіант для організації простору у будь-якому житловому приміщенні. При індивідуальному замовленні у вас є можливість використати кожен міліметр простору, налаштувати шафу-купе під ваші стилістичні уподобання та потреби. Будова шафи купе у ваших руках, це може бути простора гардеробна, функціональна шафа для дитини чи містка шафа для всієї сім'ї в коридор. Легке відкривання та закривання дверей роблять шафи-купе ергономічними. Для значної економії сімейного бюджету стіна може використовуватись як бокова або задня стінка шафи.

Автор: Денис Тесленко

З чого складається шафа купе: вчимо термінологію

Для успішного замовлення ідеальної шафи-купе, яка повністю відповідає вашим потребам та вимогам, важливо розуміти ключові терміни, пов'язані з її конструкцією. Знайомство зі “словником меблярів” дозволить вам більш чітко висловлювати свої бажання та легко спілкуватися з професіоналами в галузі меблевого дизайну. Зберігайте собі цю інформацію для подальшого замовлення:

 • Фальш-панель. Цей декоративний елемент використовується не лише для оздоблення, але й для практичних цілей. Він може збільшити висоту шафи, вирівняти нерівність стін або приховати порожнечі. Зазвичай його фактуру та колір узгоджують з обробкою дверей, створюючи єдиний стильний образ.
 • Цоколь. Це не лише опорна база для шафи-купе, але і можливість додаткового декору. Цоколь може виконувати роль декоративного елемента, підкреслюючи загальний стиль і дизайн шафи.
 • Профіль для шафи купе. Вертикальне обрамлення дверей, що може бути не тільки декоративним, але й функціональним. У деяких моделях шафи-купе профіль виконує роль ручки для зручного відчинення дверей.
 • Напрямна (Трек). Це механізм, який дозволяє дверям шафи-купе легко ковзати, забезпечуючи плавне та безшумне відчинення та зачинення.
 • Меламін. Це покриття, яке відрізняється стійкістю до вологи, подряпин і механічних пошкоджень. Завдяки своїм властивостям меламінові поверхні довговічні та легкі у догляді.
 • МДФ-плита. Конструкція шафи купе, що створюється внаслідок пресування деревної стружки за допомогою вакууму. Це екологічно чистий матеріал, який використовується для створення елементів шафи-купе з різноманітними декоративними зображеннями.
 • Розкладка. Це додатковий декоративний елемент, що використовується для прикраси зовнішньої поверхні шафи-купе. Вона може включати різні декоративні деталі та орнаменти.
 • Фільонка. Ця обробна плита, облицювання часто з опуклим малюнком, додає текстуру та витонченість дверям та фасадам шафи-купе.
 • Фасетне дзеркало. Декоративний дзеркальний елемент. Може бути використаний як частина дизайну дверцят, додаючи їм унікальність та глибину.

Автор: Ігор Заволока

Дверцята для шафи та їх різновид

Системи розсування для дверцят шаф бувають доволі різноманітними й функціональними. Більшості відома система відкривання "купе", коли дверцята складаються з панелей, які ковзають по напрямних. Це дозволяє легко і плавно відкривати та закривати шафу, не вимагаючи додаткового місця для відчинення дверей. Але системою “купе” світ шаф не обмежується, для різних типів та розмірів існують різноманітні системи розсування дверей, які забезпечують ефективний доступ та організацію внутрішнього простору:

 • Для корпусних шаф, що можуть бути встановлені вільно в приміщенні, популярним варіантом є система розсування "купе". Ця система ефективно використовує простір, оскільки не потребує додаткового місця для відкриття дверей.
 • Для вбудованих шаф важливими є внутрішнє наповнення та зовнішній вигляд. Одним із варіантів розсування може бути система "телескоп", де дверцята розходяться в різні сторони. Вбудована шафа може виглядати особливо гармонійно в інтер'єрі, адже дверцята можуть бути оформлені таким чином, що вони практично зливаються зі стіною.
 • Для напіввбудованих шаф, які частково вбудовуються у стіну або нішу, можуть підійти різні системи. Наприклад, система розсування "два в одному" дозволяє розсувати дверцята в обидві сторони, забезпечуючи вільний доступ до вмісту шафи.
 • Шафа купе велика може вміщати дуже багато речей, тому необхідно забезпечити простий і доступний спосіб, як відкривання дверей, щоб зручно складати та виймати речі. Можна розглянути варіанти з подвійними рейками або системами розсування з більшими дверцятами.

Автор: Андрій Оксентенко

Висновки

Шафа-купе – це практичний та зручний вид меблів, який пропонує великий вибір організаційних рішень для зберігання. Цінова політика не обмежує покупця, замовити шафу купе на Viyar Bazar можна орієнтуючись на будь-який бюджет. Важливо ретельно обговорити з меблярами специфікацію та вимоги майбутньої шафи, розуміючи термінологію, замовити замір, креслення та карту розкрою, щоб максимально ефективно використати вільний простір. Це допоможе створити меблі, які ідеально відповідають вашим потребам та стилю, з врахуванням доступного бюджету та квадратних метрів.

Автор: Ілля Рухлядко