Як вибрати колір стін на кухні 2025 року: деякі відтінки вас здивують!
Мрієте про новий кухонний гарнітур? Не забудьте заздалегідь створити естетичний простір, в який “впишете” свою новинку! Вдало вибраний колір стін кухні – це ключ до затишку. Він задає тон всього інтер'єру, визначає його атмосферу та настрій. Звернувшись до психології кольору в дизайні кухні, ми виявимо, що деякі відтінки розслабляють, інші, навпаки, бадьорять і заряджають оптимізмом. Важливо визначитися, чого хочете саме ви.
Одне можна стверджувати з певністю: місце для їжі та відпочинку просто зобов'язане радувати око. Тож поговоримо про те, як вибрати колір стіни на кухні та що диктують модні тренди. Спойлер: деякі рішення вас вразять!
Автор: Ігор Радіонов
Модні кольори стін на кухні 2025 року
Палітра трендових відтінків для кухні зазнає деяких змін, проте залишається природною. Дім – це місце, де ми відпочиваємо та відновлюємось, і кожна деталь має цьому сприяти. А що краще допомагає розслабитися, ніж маленький оазис в оселі?
На п'єдесталі – сірий та бежевий колір стін на кухні, ідеальні для класики, екостилю, бохо. До них приєднується оливковий, що чудово комбінується з деревиною (горіхом, ясенем, тиковим деревом) та іншими натуральними матеріалами в рустикальних інтер'єрах. Дизайнерів надихає вся синьо-зелена палітра: від сіро-блакитного, що нагадує ранковий туман, до глибокого смарагдового. Темні, приглушені відтінки створюють камерну атмосферу. Вони доречні не тільки для харизматичного лофту, а й для ар-деко, модерну й інших дизайнерських напрямків.
Автор: Євгеній Шуляк
Водночас ідеальною базою залишається білий, який асоціюється з чистотою та залишає безліч простору для фантазії. Він, як завжди, доречний для мінімалізму, класики та сканді. Це найкращий варіант і тоді, коли потрібне візуальне розширення простору кухні за допомогою кольорів. Зокрема, в маленьких або недостатньо освітлених приміщеннях. Власники вікон, що виходять на північ, оцінять цей прийом.
Є й неочікувані модні відтінки кухні. Відкриттями стали масляно-жовтий та ніжно-рожевий – немов крем на тістечках . Пастельна гама буде оптимальним рішенням для провансу. Ще один “сірий кардинал” сезону – гранатовий. Він підійде для створення акцентного куточка та зонування приміщення. Від трендового бургунді він відрізняється більшою соковитістю і вираженим червоним підтоном.
Головною умовою гармонійного простору залишається те, щоб колір стін кухні 2025 доповнював меблі: гарнітур, стіл та стільці. Це бекграунд, на якому інші предмети матимуть кращий, виразніший вигляд. Далі ми розкриємо секрети, як цього досягти, і окремо зупинимося на фаворитах року. Можливо, вам припаде до душі один із них!
Сірий колір стін на кухні: стиль та універсальність
Сірий в усіх його відтінках залишається універсальним вибором. Його нейтральність дозволяє експериментувати з контрастними меблями та декором або, навпаки, створювати монохромні рішення. Він підходить для мінімалізму, лофту та хай-теку, де важлива простота і стриманість. Пофарбована в цей колір поверхня нагадує природний камінь або бетон. Завдяки його універсальності ви маєте безліч опцій для підбору меблів і декорування приміщення на свій смак.
Головна перевага сірого – це те, що він не конкурує з іншими предметами в кімнаті, а підкреслює їхню красу. Ваші оригінальні меблі, стільниця та фартух, техніка привертатимуть ще більше уваги. Сірий колір стін у кухні чудово поєднується з:
- металом;
- склом;
- дзеркалом;
- плиткою терраццо;
- натуральним деревом і його імітаціями.
Маючи безліч відтінків – світлих і темних, теплих і холодних – він дозволяє досягати кардинально різних ефектів. Створюйте комбінації з іншими відтінками, щоб додати приміщенню барв. Так, гарно виглядатимуть сірі + жовті стіни в кухні, а також тандем із зеленим, рожевим, бежевим, не кажучи вже про чорний і білий. Таке оформлення підійде як для харизматичної квартири холостяка, так і для затишного родинного гніздечка.
Автор: Олександр Мартинюк
Оливковий колір стін на кухні: тренд 2025 року
Справжнім хітом стає оливковий відтінок. Усе завдяки нашому прагненню до спокою та балансу. Він додає внутрішньому оздобленню природності та тепла, гармонійно поєднується з дерев’яними меблями і текстурами природних матеріалів:
- каменю;
- льону;
- глини;
- ротангу тощо.
Автор: Катерина Бистрицька
Кухня в оливкових тонах наповнюється затишком, що робить її ідеальним місцем для сімейних зустрічей. Оливка пасує для рустикальних стилів, середземноморського й еко-дизайну. В них високо цінуються натуральні фактури, візерунки та декори. Перед тим як пофарбувати стіни в кухні, продумайте, яким буде дизайн загалом. Якщо для фасадів ви вибираєте беж, шпон, ротанг або ЛДСП з виразною текстурою деревини, це – безпрограшний варіант. Також оливковий відтінок пасуватиме до білого, карамельного, коричневого.
Не готові до кардинальних перевтілень вашого простору, але хочете чогось цікавого? Оформте одну акцентну стіну, наприклад, у столовій або робочій зоні. Оливкові тони підходять для цього якнайкраще.
Бежевий колір стін на кухні: класика, що завжди в моді
Є тенденції, які будуть актуальні ще довгі роки, і популярність бежевої палітри – одна з них. Пастельні тони для кухні асоціюються зі спокоєм та теплом. Це універсальний вибір, який підходить для сучасних і традиційних інтер’єрів, а особливо тих стилів, де цінуються простір та світло.
Це перша відповідь на запитання “Який колір стін вибрати для кухні у класичному стилі?”. Тільки уявіть: залите сонцем приміщення, розкішний білий гарнітур з фрезеруваннями та ручками з кераміки чи зістареного металу, стільниця та фартух із каменю. Також бежевий личитиме до провансу, бохо, мінімалізму.
Автор: Михайло Петров
Беж універсальний і поєднується з будь-якими меблями або аксесуарами. Якщо ви цінуєте не тільки стиль, але й комфорт для повсякденного життя, це 10/10. Відтінок гармонує з дерев'яними та металевими елементами, натуральним і штучним каменем. Він підкреслить вишуканість мармурових поверхонь із виразними прожилками, додасть ще більшої розкоші темним декорам, допоможе плитці терраццо заграти новими барвами.
Пастельні кольори стін для кухні бажано поєднувати з більш насиченими: синім, бірюзовим, зеленим, червоним. Яскраві акценти можуть бути у вигляді меблів, посуду, декору та навіть побутової техніки.
Як підібрати колір стін для маленької кухні?
Правильно вибране внутрішнє оздоблення може візуально розширити навіть найменшу кімнату.
- Палітра. Білий, бежевий і світло-сірий найкраще збільшують простір. Вони добре поєднуються з меблями в пастельних та природних кольорах. Темних тонів варто уникати: такі стіни в кухні можуть "стискати" приміщення.
- Світло. Крім основного джерела світла, слід передбачити підсвічування в робочій зоні та над столом. Важливо правильно підібрати його температуру. Для синьо-зеленої гами рекомендується світіння >4000 К. Якщо в оздобленні переважають теплі відтінки, це має бути >3500 К. Загалом для кухонь експерти радять вибирати тепле або щонайменше денне світло.
- Простота. Треба не просто знати, як вибрати колір стін на кухні, але й не перестаратися з зайвими деталями. Краще відмовитися від глибоких фактурних поверхонь, великих малюнків та інших “пожирачів” квадратних метрів. Не завішуйте кімнату численними картинами та фото.
Автор: Денис Тесленко
Ці поради варто застосовувати в комплексі з іншими лайфхаками. Зважайте не тільки на те, який колір стін підходить для кухні. Уникайте громіздких шаф, віддавайте перевагу фасадам без візерунків і складних фрезерувань, ніжним декорам. Не нагромаджуйте речі на відкритих полицях. Дотримуючись цих рекомендацій, ви отримаєте найзатишніше місце вдома, де приємно готувати та проводити час.
Поради щодо поєднання кольорів стін із меблями
Колір стін на кухні та його поєднання з іншими предметами кардинально змінює загальну картинку. Меблі можуть доповнювати внутрішнє оздоблення, мімікрувати під нього або ж, навпаки, виділятися. Все залежить від того, який дизайн подобається вам – монохромний чи більш різноманітний.
Оригінальний вигляд мають шафи та тумби, які повністю “зливаються” з приміщенням. Наприклад, білий гарнітур у білому інтер'єрі. Часто для меблів вибирають темніший або світліший відтінок із тієї самої палітри. Якнайкраще впишуться в інтер'єр кухні на замовлення від майстрів Viyar Bazar.
Автор: Ігор Радіонов
Хочеться більше розмаїття? Використайте колірне коло Іттена, щоб знайти своє поєднання. Цей інструмент широко застосовують у мистецтві та дизайні. Найяскравіші пари утворюють протилежності “холодний” + “теплий”: зелений + червоний, синій + оранжевий, фіолетовий + жовтий. Такі комплементарні тандеми – це сміливий крок, і зазвичай вони припадають до душі творчим, харизматичним особистостям. Якщо ж вам хочеться чогось спокійнішого, вибирайте один яскравий відтінок, а інший – розташований навпроти, але м'якший.
Тепер ви знаєте, як підібрати колір стін для кухні. Втім, пам’ятайте, що основне призначення інтер'єру – це подобатися вам! Тому дослухайтеся не тільки до експертів, але і до своїх уподобань.
Якщо ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter