Кухня сумісна з вітальнею

У яких стилях можна оформити кухню-вітальню / Основні поради, як гармонійно поєднати два простори

Об’єднана кухня-вітальня стає не лише місцем для приготування страв, але і центром сімейного життя. Такий дизайн приміщення створює відкритий та затишний простір, де можна об'єднати функціональність кухні та зручність вітальні. Він сприяє єднанню сім'ї, дозволяючи готувати, обідати та відпочивати разом. Є можливість використовувати цей об'єднаний простір для роботи чи навчання завдяки його адаптивності. Ключовими аспектами у дизайні є гармонія та використання схожих матеріалів. Об'єднання кухні та вітальні – це не лише практичний, але і стильний підхід до організації сучасного інтер’єру.

Автор – Максим Дубровський

Переваги такого поєднання

Суміщена кухня-вітальня – це сучасне та функціональне рішення, яке має численні переваги. Завдяки йому створюється відкритий та затишний простір, який сприяє взаємодії між членами родини під час приготування та відпочинку. Поєднання цих зон дозволяє зробити приміщення більш ергономічним, додати більше природного світла та створити загальний гармонійний дизайн. Також це інтер’єрне поєднання підсилює функціональність та затишок обох кімнат. Суміщення кухні з вітальнею останнім часом є трендом сучасного облаштування житлових приміщень.

Автор – Сергій Левковський

Типи планувань кухонь-віталень

Розглянемо типові проєкти такого інтер’єрного поєднання. Кожен з них має свої особливості та переваги. Пропонуємо ознайомитись з кількома цікавими варіантами:

 • Вітальня поєднана з кухнею у відкритому плануванні. Відсутність стін та перегородок між кухнею, вітальнею та іншими зонами створює великий об'єднаний простір. Таке рішення дозволяє використовувати природне освітлення максимально ефективно.
 • Наполовину відкрите планування. Відокремлення зон перегородкою, частково стіною або шафою. Це зберігає відчуття відкритості, але візуально розділяє простори, зберігаючи приватність.
 • Острівний варіант. Тобто використання острова, як елемента розділення, між кухнею та вітальнею. Це плюс ще одна додаткова робоча поверхня для приготування їжі.
 • Зонування за допомогою меблів. Наприклад, використання стелажа чи шафи допомагає окреслити кордони між кухнею та вітальнею. Дозволяє візуально підкреслити кожну зону, зберігаючи відкритий простір.
 • Розділення зон за допомогою фактур, матеріалів та кольорів. Наприклад, акцентна стіна чи різний тип покриття підлоги візуально розділять одне велике приміщення на окремі зони.

Автор – Олексій Мельниченко

Зонування за допомогою перегородок

Зонування кухні-вітальні за допомогою перегородок є ефективним способом розділення функціональних зон та створення приватних просторів в кожній із них, навіть якщо це хрущовка. Ось деякі способи, які можуть бути використані:

 • Відкриті полиці або перегородки не перешкоджають проникненню природного світла до всього приміщення та створюють відчуття легкості, визначаючи чіткі межі між кухнею та вітальнею.
 • Розміщення стійок чи барних систем, які виступають в ролі функціонального бар'єра між зонами, але при цьому не закривають повністю один простір від іншого.
 • Прозорі скляні перегородки не перешкоджають проникненню природного світла і створюють цілісний простір, легко відокремивши 2 приміщення.
 • Каміни створюють затишок і функціонально розділюють зони.
 • Мобільні перегородки сприяють постійному творчому процесу. Розміщуйте її будь-де залежно від настрою та програми на вечір.

Автор – Олег Цибульський

Острівний план

Це ефективний спосіб створення функціональних зон та додавання стильного акценту до інтер'єру, особливо у приватному будинку. Кухня поєднана з вітальнею гармонійно зонується за допомогою острова. Наведемо деякі особливості та переваги такого зонування:

 • Приготування їжі. Острів – додаткова робоча поверхня, на якій зручно готувати й сервірувати їжу. Інколи в півострів вбудовують мийку та шухляди, що робить його центром подій та створення кулінарних шедеврів.
 • Спільний обідній стіл. Таку конструкцію можна використовувати не лише для приготування їжі, а й для спільного прийому їжі з родиною та друзями. У такому разі зала стає комфортною обідньою зоною.
 • Острів створює візуальний бар’єр, що відділяє простір кухні та окреслює її кордони.

Під час оформлення такої кухні-вітальні вибирайте кольори та матеріали, що гармоніюватимуть із загальним інтер’єром, створюючи єдину гармонійну картину. Розгляньте можливість додати підвісне освітлення над островом для підсвічування робочої поверхні чи створення атмосферного освітлення за допомогою світильників оригінальних форм. Загальною метою є формування єдиного та функціонального простору, де кухня та вітальня органічно поєднуються одне з одним завдяки використанню кухонного острова як ключового елемента дизайну.

Автор – Дмитро Калюжний


Виокремлення зон за допомогою кольорів та матеріалів

Об'єднати кухню з кімнатою не проблема, достатньо знести хоча б одну стіну. Однак питання в тому, як гармонійно поєднати та водночас відокремити два різні приміщення. Зонування об'єднаної кухні-вітальні за допомогою кольорів та матеріалів може створити функціонально різні зони в одному просторі, надаючи кожній із них характерних інтер’єрних рис. Ось деякі загальні поради:

 • Колірна палітра. Виберіть основний колір для кожної зони. Наприклад, теплі та спокійні кольори можуть бути використані для вітальні, тоді як світлі та енергійні – для кухні. Застосовуйте акцентні кольори для створення центральних елементів, які визначають кордони між зонами.
 • Матеріали. Вибирайте матеріали, які доповнюють стиль кожної зони. Наприклад, натуральні дерев'яні поверхні пасують вітальні, тоді як гладкі та стійкі до вологи матеріали підійдуть для кухні. Поєднання різних матеріалів може створювати цікаві контрасти. Тому експериментуйте!
 • Не бійтесь дизайнерських рішень. Наприклад, переходи від одного кольору до іншого, геометричні візерунки чи різноманітні текстури. Застосовуйте плавні переходи між кольорами та матеріалами, щоб створити відчуття єдності та гармонії.

Зонування за допомогою кольорів та матеріалів дозволяє створити унікальний та багатофункціональний простір, де кожна зона має свою ідентичність, але одночасно взаємодіє з іншими частинами приміщення.

Автор – Єгор Ільченко


Варіанти дизайну для маленької кухні

Маленька кухня поєднана з вітальнею – це раціональне та популярне рішення для сучасного життя. Подекуди це єдиний варіант, щоб візуально збільшити площу квартири. Цей спосіб враховує обмежений простір, дозволяючи зручно використовувати кожен квадратний метр з наявних, наприклад, 17 квадратів. Об'єднання зон не лише оптимізує використання кожної з зон, але й робить їх візуально більш просторими. Створюйте адаптивний та зручний простір для різних активностей – від готування їжі до відпочинку та розваг.

“Європростір” кухні стає перевагою, коли потрібно використовувати площу оселі максимально ефективно. Подбайте про затишні місця для приготування їжі та відпочинку. Відкриті полиці чи стелажі стануть ще одним варіантом зонування. До того ж вони організують продумане зберігання речей, а інтегровані меблі та кухонна техніка забезпечать порядок та правильну організацію простору.

Авторка – Юлія Осадченко

Прямокутна вітальня із зоною для відпочинку

Така конфігурація приміщення максимально сприятлива для об'єднання зон. Прямокутна кухня-вітальня створює відчуття “легкого”, світлого та необмеженого простору. Основні особливості такого планування:

 • Виділіть функціональні зони. Чітко окреслені кордони для кухні, вітальні та зони відпочинку дозволяють ефективно використовувати увесь простір.
 • Вибирайте вбудовані меблі, адже вони збережуть багато місця. Пам’ятайте, що разом з професіоналами з ВіЯр Базар легко втілити свої мрії та бачення майбутньої кухні-вітальні. Довірте їм розробку, креслення і виготовлення меблів та насолоджуйтесь результатом.
 • Декор та освітлення потребують особливої уваги. Для кухні потрібне яскраве освітлення, а от зона відпочинку може бути з приглушеним світлом. Враховуйте це перед ремонтом.
 • До вибору колірної палітри та матеріалів також слід ставитися з відповідальністю. Визначте загальний стиль цих двох приміщень, їх можуть поєднувати або розділяти колірні акценти, а спільними можуть стати, наприклад, фасади меблів.
 • Такий тип планування дозволить досягнути цілісності. Придивіться до відкритого плану або до зонування за допомогою кухонного острова, полиць чи фальш-стіни. Від продуманого плану залежатиме чи зручно вам буде знаходить і робити свої повсякденні справи в кухні-вітальні.

Автор – Руслан Руденко

Освітлення, декор, квіти

Проєкт суміщеної кухні та вітальні має містити й декоративні елементи. Затишку кухні-вітальні надасть озеленення, наприклад квіти у вазах, горщиках або сукуленти, які прикрашатимуть ваш простір. Оригінальним і довговічним рішенням є зелені стіни зі стабілізованим мохом. На сьогодні флористи пропонують широку гаму кольорів для такого стінового оформлення. Меблі слід вибирати орієнтуючись на функціональність та комфорт.

Освітлення слід продумати заздалегідь, адже вітальня може бути з приглушеним світлом, а кухня, навпаки, вимагає яскравого гарного освітлення. Наприклад, це може бути підвісна люстра над кухнею з островом, освітлення якої вистачить і на зону відпочинку. Можливо, слід продумати внутрішнє підсвічування меблів та секцій кухонного гарнітура, що додасть не лише стилю, а й функціональності.

Важливо також подбати про наповнення для меблів, де будуть зберігатися продукти, кухонне приладдя та інші речі, щоб не перенавантажувати загальний простір та подбати про його ергономічність. Для декорування можна використовувати текстиль, подушки, картини на стінах та акцентні кольори для створення вашої особливої атмосфери. Колірна палітра може бути вибрана в природних та спокійних відтінках або з додаванням яскравих акцентів. Наша рекомендація: створюйте гармонійний простір, враховуючи дизайн, особливості кожної зони і, звісно, ваші особисті уподобання.

Автор – Андрій Близнюк

Стилі кухні-вітальні

Інтер'єр поєднаної кухні та вітальні має відповідати вашому настрою, бажанням, бути зручним та функціональним одночасно. Наведемо деякі популярні стилі, які найчастіше застосовують дизайнери інтер’єру:

 • Модерн характеризується простими лініями, використанням новітніх технік та матеріалів. Для цього стилю притаманні металеві та скляні елементи.
 • Оформлення у скандинавському стилі – це світлі відтінки та нейтральна колірна палітра. Перевага надається натуральним матеріалам, таким як дерево, камінь. Цьому стилю притаманна велика кількість природного світла.
 • Класичний стиль – це елегантні та деталізовані меблі, використання дерева та мармуру в оздобленні приміщення. Колірна палітра досить стримана, найчастіше це поєднання чорного, золотого, білого кольорів.
 • Стиль кантрі. Використання в дизайні традиційних народних елементів та природних матеріалів. Для оздоблення підійдуть яскраві глечики, ліжники або витончені кахлі з Карпат. Кантрі – це світлі стіни та багато колірних акцентів.
 • Лофт потребує мінімуму оздоблювальних робіт. Можна залишити бетонну або цегляну стіну, відкриті труби та інші конструкції. Інтер’єр може бути затишним завдяки озелененню та додаванню текстильних аксесуарів.
 • Мінімалізм. Означає мінімум меблів, іноді без верхніх шаф і майже повна відсутність перегородок, щоб нічого не заважало вільному простору. В декорі використовують прості лінії та геометричні форми, нейтральну колірну гаму.
 • Еклектичний стиль розв’язує руки всім творчим натурам, тому що в такому інтер’єрі поєднанні різні течії дизайну, елементи різних культур, та кольори.

Кожен стиль має свої особливості, тому важливо вибрати той, який відповідає вашому смаку та атмосфері, яку ви хочете створити в вашій кухні-вітальні. Комбінація різних стилів також може бути гарною ідеєю, але варто дотримуватися лаконічності та гармонійності в оформленні такого простору.