Як перефарбувати шафу-купе

Корисні лайфхаки, які допоможуть оновити старі меблі.

Розбираємо крок за кроком корисні поради

Перефарбувати стару шафу – це чудове рішення з декількох причин. Цей процес дозволяє оновити зовнішній вигляд старих меблів, зробити їх сучасними й такими, що відповідають вашому особистому стилю. Фарбування додає ЛДСП не тільки нового кольору та естетики, але й вирішує деякі практичні завдання, такі як приховання потертостей чи дефектів поверхні. Крім того, це економічно вигідний спосіб покращити меблі, порівнюючи з покупкою нових. При правильному підборі фарби ви можете створити унікальний дизайн та оновити інтер'єр вашого приміщення, зберегти старі меблі та надати їм нового життя.

Автор: Денис Тесленко

Популярний тренд – перефарбування дверей шафи у білий колір

Це не лише модний тренд, а й практичне рішення, щоб внести певну свіжість та світло до інтер'єру, а також забезпечити універсальну базу для інших декоративних елементів. Все більше дизайнерів радять пофарбувати шафу у білий колір з кількох причин:

 • Візуальне розширення кімнати. Білий візуально збільшує простір, роблячи його світлішим та повітрянішим.
 • Універсальність та сумісність. Білий колір універсальний і легко поєднується з будь-яким стилем інтер'єру. Він пасує як до сучасних, так і до класичних дизайнів, створюючи гармонійний інтер’єр.
 • Тло для яскравих акцентів. Білі меблі дають можливість експериментувати з іншими кольорами в декорі. Вони слугують нейтральним тлом, на якому мають чудовий вигляд яскраві або контрастні акценти.
 • Розв'язання проблем темних кімнат. У затемненому приміщенні білі двері та меблі можуть виглядати особливо ефектно, роблячи приміщення світлішим.
 • Імітація мінімалістичного стилю. Білий часто асоціюється з мінімалістичним стилем, що є популярним у сучасному дизайні інтер'єру

Автор: Меблі Рексвуд

Які складнощі супроводжують перефарбування

Перефарбування шафи може бути відмінним рішенням для їх оновлення, але при цьому можуть виникнути певні складнощі. Потрібно врахувати ці фактори та ретельно підготуватись, щоб досягти успішного результату при перефарбуванні старих шаф:

 • Підготовка поверхні. Старі шафи можуть мати різні дефекти, такі як подряпини, тріщини. Перед фарбуванням необхідно витратити час на ґрунтування, шліфування та вирівнювання поверхні.
 • Робота зі “складними” матеріалами. Щоб пофарбувати шафу з ДСП, потрібно знати нюанси роботи з цим матеріалом. Якщо ж це ламінована фанера або шпон, вам буде важче досягти рівномірного покриття, а фарба може погано триматися.
 • Проблеми з фурнітурою. Важливо врахувати, що при фарбуванні шаф потрібно зняти стару фурнітуру. Це може вимагати додаткового часу та зусиль.
 • Необхідність багаторазового шліфування та фарбування. Для досягнення бажаного результату може знадобитися кілька шарів фарби та повторне шліфування між ними. Це займає певний час та вимагає наполегливості.
 • Вибір відповідної фарби. Важливо вибрати фарбу, яка підійде для конкретного матеріалу шафи та забезпечить максимальну стійкість та тривалість покриття.

Автор: Денис Тесленко

Перелік необхідних інструментів та матеріалів

Для успішної реставрації старої шафи вам можуть знадобитися різні інструменти та матеріали. Заздалегідь продумайте колір фарби, якщо потрібно пофарбувати шафу в колір стін. Переконайтеся, що ви вибрали високоякісні матеріали, які відповідають типу поверхні та вашому задуму. Не забудьте використовувати відповідні захисні засоби, такі як рукавички та захисні окуляри під час роботи зі шліфувальними інструментами або фарбами. Ось перелік необхідних речей для робіт в домашніх умовах:

 • Шліфувальна машинка та шліфувальний папір – для шліфування поверхні шафи та підготовки старого покриття.
 • Шпатель – для видалення старого ґрунту та виправлення дефектів поверхні.
 • Щітка – для видалення пилу та інших забруднень після шліфування.
 • Ґрунт – для підготовки поверхні перед фарбуванням, особливо якщо шафа має темний колір.
 • Акрилова фарба, латексна фарба на водній основі або емалева фарба залежно від вашого вибору та типу поверхні шафи.
 • Фарба для декоративних ефектів (за бажанням), якщо ви хочете створити додаткові декоративні ефекти.
 • Лак або інше захисне покриття. Додатковий захисний шар для стійкості та тривалої експлуатації фарби.
 • Пензлі та валики для фарбування. Пензликами можна підфарбовувати невеликі ділянки, а валики підійдуть для рівномірного покриття великих поверхонь.
 • Малярна стрічка або паперовий скотч. Для захисту тих ділянок, які ви не хочете фарбувати.
 • Якщо ви плануєте оновити чи замінити фурнітуру шафи, потрібно докупити ручки.

Автор: Ярослав Камінчук

Етапи робіт

Оновити стару шафу – це завдання, яке може виглядати складним, але з правильним підходом і послідовністю етапів ви можете досягти відмінних результатів. Ось загальний набір етапів для фарбування дверей шафи:

 • Підготовка. Виберіть добре провітрюване приміщення для фарбування. Захистіть поверхні навколо шафи від пилу та фарби. Зніміть ручки, замки та іншу фурнітуру. Якщо це можливо, вийміть двері та полички. Щоб пофарбувати шафу з МДФ або інших матеріалів, потрібно обов’язково видалити старий ґрунт та фарбу за допомогою шліфувальної машини або шліфувального паперу. Зачищайте глянсову поверхню шафи, щоб створити гладку основу для фарбування. Видаліть пил та бруд, використовуючи пензлик або чисту тканину.
 • Ґрунтування. Нанесіть тонкий шар ґрунту на всю поверхню шафи – це допоможе фарбі краще триматися та покращить якість фінального покриття. Після висихання може знадобитися легке шліфування для виправлення нерівностей та створення гладкої поверхні.
 • Фарбування. Почніть фарбування, застосовуючи перший тонкий шар фарби. Використовуйте кисті для деталей та валики для більших поверхонь. Дайте першому шару фарби повністю висохнути та повторюйте процес, наносячи більше шарів фарби, поки не досягнете бажаного вигляду та покриття.
 • Завершення. Дайте фарбі повністю висохнути. Нанесіть лак або воскову пасту для збільшення стійкості та захисту поверхні. Після захисного покриття встановіть нову фурнітуру або прикрутіть стару. Встановіть двері та полички на свої місця, якщо ви їх раніше вийняли.

Тепер ваша стара шафа матиме новий вигляд, відповідатиме вашому стилю та стане центром удосконаленого інтер'єру.

Автор: Александр Матеуш

Альтернативи

Перефарбування – не єдиний спосіб оновити стару шафу. Ви можете звернутися до цеху, обклеїти шафу плівкою чи фотошпалерами, замовити нові двері. Все залежить від ваших вподобань, навичок, бюджету та особистих потреб. Фарбування шафи акриловою фарбою або іншим видом лакофарбованих матеріалів – це економне рішення, але вимагає навичок. Звернення до цеху гарантує професійний результат, але вищі витрати. Обклеювання плівкою чи фотошпалерами — швидкий спосіб змінити вигляд, але може бути менш стійким. Замовлення нових дверей – чудове рішення, але такий варіант не з дешевих.

Вибирайте той варіант, який найбільше відповідає вашим уподобанням, можливостям та бюджету. Якщо ви не впевнені у своїх навичках або хочете високоякісний результат, звернення до професіоналів Viyar Bazar може бути чудовою інвестицією.