Кухня без ручок: за і проти

Розглядаємо особливості таких кухонь і різні системи відкривання шаф.

Кухня без ручок: за і проти

Ще кілька десятиліть тому користувачі із захватом вибирали новий вид кухонних ручок, цікавих за дизайном та фактурою, це був неодмінний елемент дизайну кухні.

Тепер фурнітура стає архаїкою, все більшої популярності набувають кухні без ручок завдяки своїй мінімалістичній естетиці та функціональності. Гладкі фасади надають кухні чистий і стильний вигляд, створюючи організований простір. Матеріали, фініші та електронні системи відкривання додають більше можливостей для творчості та зручності. Кухні без ручок є неодмінною складовою сучасного дизайну, додаючи стильний акцент і затишок до приміщення.

Автор: Олег Рафальский

Кухонні фасади без ручок в сучасному дизайні

Життя змінюється, актуальним стає ергономічне впорядкування простору – мінімалізм. Прямі й прості лінії, світло, простір та зручність, саме ці складові є основою останніх трендів в дизайні інтер’єру. Одним з ключових аспектів кухні без ручок є мінімалістичний вигляд. Відсутність елементів, що виступають надає кухонним шафам гладкості, простоти й стилю. Це створює візуально чистий та організований простір, що дуже популярно в сучасному дизайні. Основним акцентом і полем для творчості стають фасади меблів, де можна гратись з матеріалами, кольорами. З матеріалів можуть бути: скло, метал, пластик або дерево, та мати різні фініші: глянцевий, матовий або текстурний. Такі варіації дозволяють адаптувати кухню до будь-якого стилю й інтер'єру.

Автор: Єгор Ільченко

Переваги

Зростання популярності кухонь без ручок також пов'язане з розвитком технологій. Наприклад, деякі виробники пропонують електронні системи відкривання smart open, де достатньо просто натиснути на кнопку або використовувати дистанційне керування для відкривання шафи або шухляди. Такі рішення додають кухні функціональності та сучасного шарму. “Кухня без ручок плюси та мінуси” – найчастіше запитання, яке ставить старше покоління, адже вони звикли до “зручних” і простих ручок. Маємо запропонувати вам декілька переваг, які можуть бути привабливими при виборі меблів для кухні:

 • Безпечність – одна з головних переваг. Відсутність елементів, що виступають значно знижує ризик отримати травми.
 • Естетика і сучасний вигляд. Відсутність ручок надає кухні чисте та гладке візуальне враження, створюючи відчуття мінімалізму та організованості. Це може додати елегантності та сучасності до вашого кухонного простору.
 • Зручність в експлуатації. Кухня push to open або "touch-to-open" дозволяє вам відкривати шафи та шухляди простим натисканням або легким торканням.
 • Легкість очищення. Ви зможете легко протирати дверцята, оскільки вони не мають виступів або складних деталей. Це допоможе зберегти вашу кухню в чистоті.
 • Безшовний дизайн. Фронтальні панелі шаф і шухляд виглядають як одне ціле. Це додає гармонії та спокою до вашого кухонного простору, створюючи відчуття єдності та стилю.

Автор: Денис Зарембо

Система відкривання

Вибір системи відкривання шаф – це розумний крок у напрямку створення простору, де кожен елемент має своє місце та розкриває свою функціональність. Завдяки широкому спектру дизайнерських рішень і варіантів матеріалів ви зможете підібрати систему, яка ідеально вписується в ваш стиль та гаманець:

 • Система "Push-to-open" (натиснути для відкривання), також знайома багатьом як “tip-on”. Ця система базується на принципі натискання фронтальної панелі, щоб відкрити шафу або шухляду. Вона використовує спеціальні механізми або пружини, які реагують на легкий тиск і відкривають меблі. Для закривання шафи або шухляди потрібно просто натиснути їх знову.
 • Система "Touch-to-open" (торкнутися для відкриття). Технологія схожа на "Push-to-open", але реагує на легке торкання. Натискання або легкий дотик до фронтальної панелі активує механізм, який відкриває шафу або шухляду. Щоб закрити меблі, просто легко торкніться до фронтальної панелі знову.
 • Електронні системи відкривання. Деякі сучасні меблі без ручок пропонують електронні системи, які контролюють відкривання і закривання шаф та шухляд. Що здійснюються за допомогою кнопок, дистанційного керування або сенсорних елементів. Такі системи більш зручні та функціональні, особливо для великих або важких шаф.

Автор: Денис Зарембо

Співпраця з професіоналами, кухонна стінка на замовлення

Наприклад, ваша мрія – біла кухня без ручок, елегантна і сучасна, мінімалістична і простора. Щоб втілити мрію в реальність скористайтеся послугоюкутові кухні на замовлення. Це індивідуальний проєкт, який можна реалізувати за допомогою спеціалізованого виробника меблів або дизайнерської студії. Ось декілька етапів, як відбуватиметься процес замовлення:

 • Консультація та проєктування. Перший крок – це розмова з дизайнером або представником виробника меблів, де ви обговорите свої потреби, бажання та вимоги до кухні. Дизайнер допоможе вам підібрати матеріали, кольори, фініші та розміри, враховуючи ваші пріоритети й бюджет.
 • Розробка креслень і 3D-моделювання. Після консультації фахівці розробляють креслення та 3D-моделі вашої кухні. У вас буде можливість промалювати, де буде стояти техніка: холодильник, плита, посудомийна машина. Це дозволить вам візуалізувати остаточний вигляд і зробити необхідні коригування до проєкту.
 • Вибір матеріалів і компонентів. На цьому етапі вибираєте матеріали для фасадів, робочої поверхні, стільниці, профілі gola, підвісні системи та інші елементи кухні. Ви можете вибрати з широкого асортименту матеріалів, таких як дерево, скло, метал, пластик і т.д.
 • Виготовлення та збирання. Після затвердження проєкту мебляр або майстерня розпочнуть виготовлення меблів на замовлення. Це включає збирання всіх компонентів, встановлення фронтальної та функціональної фурнітури та меблевого освітлення.
 • Монтаж і завершення. Спеціалісти будуть встановлювати фасади, аксесуари, ручки або інтегровані системи відкривання та забезпечать правильну функціональність всієї кухні.

Обирайте співпрацю з досвідченими фахівцями-спеціалістами з ВіЯр Базар, які забезпечать якість виготовлення та врахують ваші побажання. Це дозволить вам насолоджуватися кухнею, що буде відповідати вашим стилю, потребам та створить атмосферу, в якій ви будете з радістю готувати й проводити час.

Автор: Олег Цибульський

Висновки

Такий тип кухонь легко чистити, вони ергономічні, стильні й головне – безпечні. Зекономлять сімейний бюджет інтегровані ручки, які чудово замінять складний механізм, адже відсутність елементів, що виступають зменшує ризик випадкових ударів або травм. Кухні без ручок мають довгий термін служби, стійкі до зносу, деформацій та пошкоджень, що дозволяє вам насолоджуватися їхнім виглядом та функціональністю протягом багатьох років.

Авторка: Юлія Осадченко