Ідеї для оздоблення балкона

Поради фахівців щодо дизайну, меблів та матеріалів.

Не варто недооцінювати таку частину оселі як балкон. Він виконує важливі функції, що поєднують практичний та естетичний аспекти. Це додатковий простір, де ви можете насолоджуватися свіжим повітрям, розслаблятися, відпочивати, працювати, займатися спортом або готувати їжу. Якщо балкон відкритий, це дає можливість вийти на вулицю та подихати свіжим повітрям з власного житла. Окрім того, балкон може покращити освітлення та вентиляцію приміщення, сприяючи створенню комфортної атмосфери всередині.

Декоративне оздоблення балкона передбачає вибір рослин, меблів, освітлення та інших елементів, які гармонійно доповнюють стиль будинку і ваш смак.

Функції лоджії або балкона

Ці елементи можуть виконувати різноманітні функції в житті мешканців та в архітектурній структурі будинку. Вони слугують додатковим простором для відпочинку, роботи, занять спортом тощо. Сучасне оздоблення лоджії передбачає озеленення, а також використання натуральних матеріалів, щоб вона гармонійно вписалася в загальну архітектуру будинку. Гарно та грамотно оформлений балкон не лише додає естетики, але й створює комфортне місце для відпочинку, заняття хобі, творчістю або роботою.

Яким вимогам має відповідати балкон

Розглянемо загальні аспекти, які варто враховувати для будівництва та планування балкона. Зазначені аспекти гарантують, що балкон буде безпечним, функціональним та довговічним елементом будівлі:

 • Балкон повинен бути спроєктований та побудований із дотриманням стандартів безпеки. Рейлінги, бильця та підлога повинні відповідати нормативам щодо навантажень і витривалості.
 • Матеріали, використані для будівництва балкона, мають бути стійкими до атмосферних впливів: дощу, сонця, снігу і вітру.
 • Вентиляція і дренаж. Має бути обов’язкове забезпечення ефективної вентиляції та системи дренажу для запобігання затримці води.
 • Застосування енергоефективних матеріалів та технологій для зменшення тепловтрат та забезпечення комфортних умов на балконі.
 • Естетика й архітектурна відповідність. Балкон повинен гармоніювати з архітектурним стилем будинку. Наприклад, якщо будинок цегляний, то використання пластику для оздоблення і закриття балкона неприйнятне.
 • Врахування заходів для запобігання поширенню пожежі, зокрема використання вогнестійких матеріалів та належне розташування протипожежних засобів.

Варіанти планування балкона залежно від призначення (зберігання, зона відпочинку, спортзал, спальне місце тощо)

Оформлення балкона може змінюватися залежно від його конкретного призначення. Проєктування має враховувати розмір приміщення, можливості забезпечення необхідних зручностей, а також ваші стилістичні та дизайнерські вподобання. Наведемо основні ідеї для балкона у квартирі, як використати цей простір функціонально:

 • Зона відпочинку. Облаштування зручними меблями, наприклад, стільцями, диванами, амортизованими кріслами або гамаком. Додавання килимів, подушок і освітлення для створення затишної атмосфери.
 • Спальне місце. Встановлення зручного ліжка чи ліжка-гамака, додавання відповідної постільної білизни й освітлення. Можна використати римські штори для приватності.
 • Місце для зберігання. Монтаж полиць, шаф, шухляд чи гардеробних систем для ефективного використання простору і зберігання різних речей.
 • Спортзал. Розміщення спортивного обладнання, як-от гантель, килимків для йоги, тренажерів. Забезпечення достатньої вентиляції та простору для руханки.
 • Офіс або робочий кабінет. Інтер’єр балкона передбачає стіл, стільці та необхідне обладнання. Має бути додаткове електричне освітлення й ергономічні умови для роботи.
 • Сад. Розміщення кімнатних рослин, а, можливо, і невеличкої теплиці. Використання горщиків, поливальниць та різноманітних елементів декору для створення зеленого оазису.
 • Арт-студія чи майстерня. Для цього вам знадобляться стіл, полички для матеріалів та інструментів. Також потрібно забезпечити достатню кількість природного та штучного освітлення. 

Планування залежно від площі

Площа визначає облаштування балкона: на маленькому, до 3 м², можна використовувати компактні меблі та вертикальне озеленення; на середньому (4-6 м²) можна додати зону для відпочинку й обіду, а також забезпечити зберігання; великий балкон (7 м² і більше) відкриває можливості для різноманітних функціональних зон, гойдалки, більшої кількості рослин і стильного оформлення, також може вміщати мінікухню чи барну зону.

Маленька площа до 3 м²

Вимагає точного прорахунку розмірів меблів. Лайфхаки для балкона можна звести до одного правила: використовуйте меблі-трансформери або замовляйте їх у професіональних меблярів з Viyar Bazar, щоб залучити кожний вільний квадратний метр. Для оформлення зеленого простору використовуйте спеціальні стійки під горщики. Стіл та стілець для роботи можна придбати складеної конструкції, щоб звільнити простір будь-якої миті. 

Середня площа 4-6 м²

Ця площа дозволяє створити затишний простір для спільного сніданку, обіду чи вечері з родичами або друзями, поставити стіл. Внутрішнє оздоблення балкона може бути значно різноманітнішим завдяки більшій кількості вільного місця. Можна розмістити кутовий диван із подушками, підвісити полиці для зберігання. Встановити деякі меблі, поставити тренажер для занять спортом або великі горщики для рослин.

Велика площа від 7 м² і більше

Встановлюйте гойдалку або ліжко для оздоблення балкона всередині. Для бару або кухонного куточка вистачить місця, можна встановити раковину і невеликий холодильник, обідній стіл. Для облаштування кабінету можна розмістити стіл, зручне робоче крісло та полички для необхідних речей. 

Загальні рекомендації щодо меблів для балкона

При виборі меблів для балкона важливо враховувати розміри простору, його функціональність та особисті вподобання. Меблі для балкона на замовлення стануть оптимальним варіантом оформлення простору, адже в них будуть враховані всі особливості та побажання. Також наведемо кілька рекомендацій щодо меблювання:

 • Віддавайте перевагу компактним меблям, які можна легко складати чи розкладати – складним столам, стільцям та ліжкам.
 • Вибирайте меблі, що виготовлені з матеріалів, стійких до атмосферних впливів. Це алюміній, сталь із порошковим покриттям, пластик чи текстиль, що витримує вплив сонця та вологи.
 • Затишні текстильні елементи. Додайте комфорту за допомогою подушок, килимів і покривал. Розглядайте м'які меблі з оббивками, які мають захист від ультрафіолетового випромінювання та стійкі до вологи.
 • Якщо простір дозволяє, встановіть обідній стіл або компактний стіл для роботи. Так ви створите додаткову функціональну зону для приймання їжі, читання чи роботи.
 • Ліжка або гойдалки. Вони стануть чудовим доповненням для відпочинку та релаксу. Вибирайте моделі, які можна легко переміщати.
 • Додайте декоративні елементи: свічки, ліхтарі, вази та подушки. Додайте простору затишності.

Меблі для зберігання на балконі

Перед вибором меблів важливо враховувати розміри простору, погодні умови та ваші особисті потреби. Зазвичай балкон – це обмежений простір, тому слід вибрати вбудовані меблі або конструкції типу “трансформер”. Меблі для зберігання на балконі можуть бути не тільки практичним елементом, але й декоративним компонентом, що впливає на зовнішній вигляд приміщення:

 • Шафи та комоди. Використовуйте вбудовані чи стаціонарні шафи або комоди для зберігання речей, включно з посудом, інструментами тощо.
 • Стелажі або полиці допоможуть ефективно використати вертикальний простір. Вони ідеально підходять для розташування книг, рослин, декоративних елементів та інших речей. А підвісні стелажі та полички можна розташувати під стелею балкона.
 • Короби й органайзери для зберігання. Можуть бути легко переміщені та виглядають органічно, адже мають безліч варіантів оформлення.
 • Меблі-трансформери – прекрасний варіант. Їх можна складати або розкладати залежно від ваших потреб. Наприклад, стілець-драбина або стіл-трансформер. А меблі для сидіння з вбудованими шухлядами – це відмінний спосіб поєднати зручне місце для сидіння і додатковий простір для зберігання.

Матеріали для оздоблення

Вибір матеріалів для оздоблення залежатиме від стилю, функціонального призначення приміщення, а також ваших особистих вподобань та бюджету. Завжди слід пам'ятати про практичність вибраних матеріалів для облаштування балкона, особливо в умовах підвищеної вологості чи постійного потрапляння сонячних променів.

 • Фарбування є одним із найпростіших та економічних способів оздоблення стін. Вибір кольору визначає атмосферу приміщення.
 • Для облицювання підійдуть керамічна плитка, наприклад із текстурою під цеглу, а також скло, мозаїка або натуральний камінь. Вони легкі у догляді та додають елегантності.
 • Дерево має теплий і природний вигляд. Матеріал підходить для оздоблення стін, підлоги та меблів. Практичне рішення – стінові МДФ панелі в деревних декорах.
 • Для облаштування заскленого балкона можна вибрати гіпсокартон. За його допомогою створюють різноманітні архітектурні елементи, як-от стінні ніші (якщо ви об’єднуєте балкон з рештою квартири), арки чи багатовимірні форми.
 • Текстурні покриття, наприклад, вагонка, фактурні фарби чи штукатурка, додають відчуття глибини та структури.
 • Спробуйте комбінувати різні матеріали для стін, наприклад, об'єднайте облицювання з фарбою чи дерево з металом для створення унікального дизайну.

Стилі оформлення балкона

Оберіть одну з дизайнерських течій, щоб створити гармонійне середовище, або створіть цікавий еклектичний інтер'єр. Дизайн балкона в панельному будинку може поєднуватися з загальним інтер’єром квартири або бути самобутнім, відокремленим простором для роботи, відпочинку чи хобі. Ось деякі популярні стилі, в яких можна оформити лоджію:

 • Чисті лінії, прості форми та незначна кількість декору характеризують стиль мінімалізму. Використовуйте нейтральні кольори та меблі з простим дизайном.
 • Стиль модерну часто включає інноваційні матеріали, ергономічні меблі та акценти відповідно до сучасних тенденцій дизайну.
 • Еклектика – це змішування різних стилів, кольорів і текстур. Вона дає можливість виразити вашу індивідуальність та творчий підхід.
 • Яскраві кольори, текстиль з етнічними мотивами, різноманітні рослини та ручна робота – це характерні риси бохо-шику.
 • Світлі відтінки, природні матеріали, прості лінії та максимальне використання природного світла – риси скандинавського дизайну.
 • Використовуйте натуральні матеріали, аутентичну кераміку та текстиль, щоб створити атмосферу заміського будинку. Простість і затишок – ключові поняття.
 • Геометричні форми, блискучі яскраві матеріали та лінії – це типові риси стилю ар-деко.

Поради щодо декору, озеленення, "фішки" дизайну

Оформлення балкона – це чудовий спосіб зробити його затишним і функціональним. Загалом ключ до вдалого оздоблення й озеленення балкона – це творчість та урахування ваших особистих потреб і стильових уподобань. Наведемо оздоблення балкона ідеї:

 • Озеленіть простір рослинами. Спробуйте створити мінісад із пряними травами, томатами чи квітами. Використовуйте контейнери чи горщики.
 • Якщо ви плануєте засклений балкон, то доречними будуть панорамні вікна. Насолоджуйтеся заходом сонця та світанком.
 • Додайте текстильні акценти: подушки, покривала чи фіранки. Вони не тільки прикрасять простір, але й додадуть комфорту, приватності.
 • Розгляньте варіанти для освітлення балкона ввечері. Ліхтарі, LED-стрічки, гірлянди та світильники створюють атмосферу затишку.
 • Використовуйте вертикальний простір: підвісні горщики, полиці, вертикальні сади. Це робить балкон більш ергономічним.
 • Меблі-трансформери – чудове рішення для невеликого простору.