Як обіграти вікно на кухні: сучасні приклади і поради

Ідея №1 для дизайну як з обкладинки!

Ви обожнюєте нестандартні інтер’єри, гру сонячних променів на поверхнях, багато простору і все, що має природні мотиви? Вітаємо! Вам терміново потрібно втілити цю ідею в реальність.

У нашій статті ви можете підглянути виграшний дизайн вікна на кухні на прикладі реальних фото й отримати важливі поради. Які матеріали вибрати? Чи потрібно вішати карниз і штори, продумувати підсвічування на кухні з вікном? Хм, а на якій формі зупинитися?

Кожен сантиметр на кухні на вагу золота. Тому варто оформити підвіконня як робочу зону, як поличку для зберігання приправ тощо. Далі ми розглянемо різні варіанти залежно від планування. Тож як виглядає оформлення вікна на кухні у сучасному стилі? Відкриваємо нові ідеї!

Автор – Олександр Петренко

Вікно на кухні – може стати не лише джерелом світла, а й центральним елементом дизайну. Воно буде приковувати погляди та створювати особливу атмосферу в будь-яку пору року. Картинка за вікном буде змінюватися за календарем: квітучі клумби, засніжені дерева, опале листя чи літній дощ. Уявіть, з яким натхненням ви будете готувати та виконувати рутинні справи.

Однак перед цим варто продумати правильне оформлення вікна на кухні, щоб зробити його логічною частиною інтер'єру. Тут варто врахувати його розміщення, краєвид, який відкриється перед вами, поєднання з гарнітуром тощо.

Автор – Ігор Власюк

Оформлення віконного прорізу відкриває багато можливостей для втілення ідей. Природне світло розкриває красу декорів і кольорів матеріалів, підкреслює натуральність дерева або глянцевість поверхонь.

Кухня з вікном стане окрасою вашої оселі, і ось декілька ідей, як розкрити її потенціал наповну:

  1. Підвіконня як робоча зона. Замовте у мебляра стільницю для гарнітура, що плавно переходить у підвіконня. Так у вас виникне додаткове місце для приготування страв, для розміщення дрібної побутової техніки, столового приладдя тощо.
  2. Барна стійка. Так само широка стільниця із запасом дозволить розширити функціональний простір і створити місце для затишних розмов.
  3. Імпровізований сад. На підвіконні легко вирощувати зелень, яка завжди буде під рукою. Посадіть базилік, петрушку, шпинат, кріп, помідори, перець тощо.
  4. Полички біля вікна. Якщо дозволяє простір, встановіть відкриті полички на бокових стінах для зберігання спецій, чашок, статуеток та іншого декору.

Автор – Сергій Якушко

Кухня з вікном у робочій зоні: переваги та ідеї

Розпочнімо з найвиграшнішого варіанту розміщення – це кухня з вікном у робочій зоні. Таке планування, коли віконний проріз розташований не поза гарнітуром, а вписаний у дизайн, є практичним підходом до облаштування простору.

 Вікно у робочій зоні кухні відкриває багато переваг, зокрема:

  • проста вентиляція;
  • візуальне розширення простору;
  • природне освітлення на кухні;
  • заощадження електроенергії.

Автор – Тетяна Ярошенко

Продемонструємо перелічені плюси на прикладі оформлення вікна на кухні фото. Розпочнімо з природного освітлення, яке знизить навантаження на очі і перетворить приготування страв у найкомфортніший процес. Денне світло сприятиме зменшенню використання штучного, що допоможе зекономити електроенергію.

Фіксуйтеся не лише на тому, як виглядатимуть вікна на кухні дизайн, а й на тому, що вони є найкращою природною вентиляцією. Під час приготування страв буде легко усувати запахи, пар та надлишкове тепло.

Автор – Олег Богинський

Оформлення вікна на кухні: варіанти без штор

Цей пункт точно сподобається поціновувачам лаконічності, адже ми розповімо, як оформити вікно на кухні без штор. Адже у випадку, коли вікно розташоване над робочою поверхнею, то звисаючий текстиль може легко забруднитися або загорітися.

Пропонуємо такі варіанти “занавісок без штор”:

  • Жалюзі для кухні. Підберіть металеві чи пластикові жалюзі, з горизонтальними або вертикальними поділками відповідно до загального дизайну кімнати. Вони займають мінімум місця, легко регулюються по висоті.
  • Мінімалістичне оформлення вікон. Виберіть для підвіконня якісні матеріали з вираженими деревними текстурами або однотонні. Чисті лінії та відсутність зайвих деталей роблять вікно більш привабливим.

Наведені варіанти чудово поєднуються з сучасними кухонними меблями та технікою. Але варто зважати, що занавіски для кухні використовуються не лише для декору, а й для регулювання кількості світла. Вікна в кухонній зоні і приватність – це поєднувальні поняття, тому підбирайте продумане для декорування і варіанти залежно від ваших потреб.

Автор – Олег Цибульський

Дизайн вікна на кухні у сучасному стилі

Перейдімо до трендів! Сучасне оформлення вікна на кухні передбачає використання вологостійких матеріалів з якісним покриттям, мінімалістичний дизайн, міцне скло та каркас. Однак це база, а от з декоративними елементами для вікна можна поекспериментувати. Наприклад:

  1. Обкласти навколо плиткою з цікавими візерунками або під камінь, цеглу;
  2. Встановити по боках парні світильники для кухні з вікном, щоб підсвітити робочу зону та створити затишок у вечірній час.
  3. Розмісти полиці, які стануть своєрідною рамкою;
  4. Поставити квіти, листя яких переплететься в арку над вікном;
  5. Підібрати сучасні штори для кухні з яскраво вираженим візерунком та його фактурою.

Як оформити вікно на кухні і не натрапити на антитренди? Дотримуйтесь балансу кольорів, текстур, не загромаджуйте вікно декором, щоб не перешкоджати потраплянню світла. Зважайте, що нині не використовуються важкі штори або громіздкі карнизи. Також зважайте на стиль вашої кухні, адже, наприклад, вікно на кухні в стилі лофт взагалі не передбачає використання текстилю, а прованс, кантрі, навпаки, заохочують.

Не знаєте, як гармонійно вписати вікно в інтер’єр і поєднати з гарнітуром? Вибирайте кухні на замовлення, які створюються за вашими побажаннями та “підлаштовуються” під особливості вашого приміщення. Впевнені, ви будете задоволені результатом!

Автор – Сергій Поліщук

Оформлення вікна на маленькій кухні: поради з оптимізації простору

Мабуть, цей варіант підійде для більшості, адже зазвичай у цьому випадку квадратура сковує реалізацію ідей. Оформлення вікна на маленькій кухні має бути продуманим, щоб не перевантажувати простір. Для оптимізації місця скористайтеся такими порадами:

  • Підвіконня як робоча зона. Встановіть підвіконня на рівні стільниці та використовуйте його як додаткову робочу поверхню.
  • Кухня з панорами вікнами. Це рішення дозволяє максимально впустити природне світло та створить відчуття простору.
  • Вікно в кухні-студії. Якщо кухня об'єднана з вітальнею, вікно можна використовувати для розділення зон. Наприклад, підвіконня можна перетворити на барну стійку, яка відокремлює кухонну зону від зони відпочинку.
  • Кухонні штори для маленької кухні. Вибирайте легкі та прозорі тканини, щоб створити відчуття легкості. 

Автор – Руслан Руденко

Як оформити вікно з балконними дверима на кухні

Оформлення вікна з балконними дверима на кухні має базуватися насамперед на функціональності. Важливо, щоб штори або інший декор не заважали відчиняти двері та не створювали незручностей. Використовуйте для вікна з балконними дверима на кухні:

  • Римські штори на кухні або ролети. Вони компактні, просто відсуваються, миються, що є важливим для кухонного простору.
  • Фіранки. Вибирайте моделі, які можна легко відсунути вбік, щоб забезпечити зручний доступ до балкона. Оптимально підійдуть фіранки на кільцях або з рухомими затискачами.

Автор – Дмитро Іванов

Оформлення вікна на кухні: практичні поради

Маємо кілька дієвих порад для вікна на кухні оформлення. Це допоможе уникнути поширених помилок, які можуть створити дискомфорт.

  1. Висота підвіконня. Для зручного використання робочої поверхні підвіконня має бути на рівні кухонної стільниці. Зазвичай це приблизно 85-90 см від підлоги.
  2. Захист вікна від забруднень. Розташування вікна біля плити чи мийки потребує додаткових варіантів для захисту скла від забруднень. Наприклад, можна використовувати спеціальні шторки або прозору панель.
  3. Не перевантажуйте віконний проріз. Надмірний декор вікна на кухні може зробити інтер'єр неестетичним.

Вікно на кухні є своєрідною “живою картиною”, яка додає інтер'єру особливого характеру та максимального затишку. Виберіть це рішення для себе та насолоджуйтесь щоденною естетикою!

Автор – Вадим Ляхор