Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Гарнітур із верхом та без, пастельні кольори і продумане зберігання.

Кухня без навісних шаф – відносно нове дизайнерське рішення. Її переваги – легкість, багато світла та вільного простору. На перший погляд конструкція може здатися недостатньо функціональною. Виникає запитання: де зберігати посуд, кухонне приладдя, бакалію і всілякі дрібнички, що завжди мають бути напохваті? Дизайнер Ольга Музика впоралася з цим викликом та створила проект затишної кухні для нашої героїні, теж Ольги.

У новій рубриці «Історії замовників» клієнти ділитимуться своїм досвідом. Ми розглядатимемо готові проекти і дізнаватимемось усі тонкощі замовлення меблів, щоб ваш досвід був на 100% вдалим. Поїхали!

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Про проект

Квартира Ольги розташована в житловому комплексі «iHome» у с. Крюківщина. Наша героїня з чоловіком для своєї оселі обрали концепцію «вільного простору». Вони відмовилися від зайвих перегородок, тож коридор плавно перетікає у вітальню, об’єднану з кухнею. Особливість цього приміщення – відсутність вікон. Через це меблі потрібно було зробити візуально легкими і мінімалістичними.

Кухонний гарнітур П-подібний, але в зоні приготування їжі немає громіздких навісних шаф. Верхні модулі є тільки у бічних частинах. Для корпусу використані білі ДСП Kronospan. Фасади 2 типів – світлі з того самого матеріалу (верхні секції) та фарбовані МДФ (нижні секції). На невеликій площі дизайнеру вдалося зручно розмістити всю побутову техніку. Це варильна поверхня і витяжка, духова шафа і мікрохвильова піч, посудомийна машина та холодильник.

Історія замовника

Ніхто не розкаже про меблі краще, ніж сам замовник. Де шукати натхнення для інтер’єру? Як вибрати майстра і переконатися, що це професіонал? Яких помилок можна було уникнути, та чи сподобався фінальний результат? Розповідає Ольга.

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Чому кухня на замовлення?

«Ми купували житло на довгі роки і думали на перспективу. Потрібен був професійний підхід»

Квартира була без внутрішніх перегородок, тож ми могли самі створити планування – таке, як нам зручно. Зараз основний тренд – коли кухня розміщена не окремо, а разом із вітальнею, зоною відпочинку. Виходить максимально вільний, спільний простір і мінімум стін. У квартирі тільки 2 вікна, і обидва у спальнях (дитячій та дорослій). Відсутність природного світла теж потрібно було врахувати.

На початковому етапі ремонту про кухню ніхто не задумувався. Йдеться про те, як правильно зробити каналізацію, проводку, вентиляцію під витяжку. Міжкімнатні перегородки ми теж розмістили «на око», тому відстань від стіни до стіни на кухні вийшла не стандартною (скажімо, 3 м), а 3 м 30 см. Ми самі придумали, де будуть розетки та вимикачі, скільки їх буде, на якій висоті. Плюс для того, щоб кріпити меблі, у стінах із гіпсокартону треба зробити закладні. А закладні в нас тільки збоку.

Найдорожчий пункт – це побутова техніка, тож її ми почали купувати ще за кілька років. Робили це поступово: спершу холодильник, потім витяжка, плита, мийка та змішувач. Деякою технікою не користувалися роками. При замовленні меблів довелося відштовхуватися вже від того, що маємо. Ми купували житло на довгі роки і думали на перспективу. Потрібен був професійний підхід.


Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Де знайти ідеї для нових меблів?

«П-подібна кухня зручна й оригінальніша, ніж кутова чи лінійна»

Щоб зрозуміти, якими мають бути нові меблі, треба врахувати попередній досвід. Про П-подібне планування я задумувалася давно. Тут зручно організувати роботу, є багато вільного простору, все під рукою. Така кухня модна й оригінальніша, ніж кутова чи лінійна.

Коли ми переїхали до нової квартири, влаштували тест-драйв: створили «тимчасову» кухню у стилі лофт. Полички і тумби зробили просто з піддонів, які знайшли на будівництві, та листа OSB. Докупили тільки алюмінієві кутки і шурупи. Цей гарнітур прослужив 3 роки. На другому році ми зробили його П-подібним, замовили у «ВіЯр» стільницю із залишків ДСП у потрібному розмірі. Планування сподобалося, можна було реалізувати ідею.

Щоб сформувати свої вимоги конкретніше, дивилися Pinterest, YouTube, галерею на Viyar Bazar. І, звичайно, відштовхувалися від власних побажань. Для мене важливо, щоб усе необхідне для приготування страв знаходилося на першому ярусі. Крім того, всі шухляди обов’язково висувні. Був такий досвід: поставиш у кутку тумби якусь банку чи судок, і вони там стоять забуті роками. А з висувними шухлядами отримуєш зручний доступ до вмісту та не забуваєш, що там лежить.

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Як вибрати майстра?

«Шукали не просто мебляра, а майстра з дизайнерським ухилом, щоб продумав функціонал»

Оскільки ми не зводили стіни у квартирі під розміри готових модулів, будь-який стандартний розрахунок не підходив. Спершу намагалися в 3D-програмах, візуалізаторах вмістити все, але нічого не виходило. Ми прийшли до того, що потрібен професіонал. Але шукали не просто мебляра, а мебляра з дизайнерським ухилом, щоб продумав функціонал.

Я стала переглядати вкладку «Спеціалісти» на Viyar Bazar. Тут знайшла профіль нашого дизайнера, подивилася її портфоліо. Потім знайшла Ольгу у соцмережах і слідкувала за сторінками кілька місяців. Попередні роботи сподобалися, тому заявку на меблі ми відправили вже на конкретного майстра.

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Як організувати роботу з майстром?

«Важливо за мінімальний бюджет зробити функціональну кухню»

Насамперед дизайнер приїхала до нас, щоб зробити заміри і розрахунок, проговорити основні моменти. Перед цим ми внесли невелику передоплату (400 грн). Важливо одразу озвучити завдання, в нашому випадку – за мінімальний бюджет зробити функціональну кухню. На що ми готові були піти для цього? Передусім, здешевити фасади, а натомість вибрати якісну функціональну фурнітуру: направляючі для шухляд, кухонне наповнення та інше.

Виходячи з цих побажань, дизайнер зробила 2-3 варіанти розрахунку. Різниця була здебільшого в ціні. Один проект був із найдешевшими механізмами, бюджетними ДСП-фасадами. Такий варіант нам не підійшов, бо на механізмах ми не хотіли економити. Ще одна різниця – розміщення деяких модулів. Ми вирішували, як правильно розташувати шухляди і карго, скільки шухляд зробити в колоні з технікою, на якій висоті встановити духовку і мікрохвильову піч.

На узгодження проекту пішло кілька тижнів. Щодо матеріалів, то ми вже мали в уяві приблизну картинку, а дизайнер допомогла з конкретикою. Більшість питань вирішили в телефонному режимі. Також двічі приїжджали до шоу-руму «ВіЯр». Перший раз дизайнер у загальних рисах розповіла про матеріали, ми пройшлися по шоу-руму фасадів, спробували, як працюють механізми. Вдруге ми з чоловіком приїхали самі, щоб детально роздивитися декори, ручки й ін.

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Які матеріали ви вибрали?

«Кольори такі, що не напрягатимуть тебе за 5-10 років»

Корпус і верхні фасади – це ДСП Kronospan Білий сніг (структура – апельсинова кірка) товщиною 18 мм. Лайфхак, як зробити зовнішній вигляд меблів дорожчим, елітним, – ПУР-крайка з фаскою 45˚. Ідеально рівні скошені грані роблять поверхню більш об’ємною. Знизу фасади фарбовані, сіро-блакитні (NCS S 2020-B), матові, із фрезеруванням «Сігма». Ми вибрали довговічні нижні фасади, бо вони частіше експлуатуються. Удари, подряпини, плями – це те, чого на кухні не уникнути. Завдяки тому, що системи зберігання в основному знизу, верхні білі фасади досить практичні.

Стільниця на основі ДСП Egger Гікорі натуральний, деревний природний декор. Кольори кухні такі, що не напрягатимуть тебе за 5-10 років. У робочій зоні є одна фішка. Стільниця і бокові стінки, що до неї примикають (колона з технікою та секція для холодильника), виготовлені з ДСП в одному декорі, щоб зробити дизайнерський перехід.

Фартух із керамічної плитки зроблений до замовлення кухні. Я хотіла кухню без бортика, тому до нас додатково виїжджав конструктор, щоб переміряти все ідеально і відрегулювати висоту нижніх шафок.


Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Що важливо при виборі фурнітури для кухні?

«Ми перейшли зі стилю жорсткий лофт у домашній затишок»

Фасади верхнього ярусу без ручок, із механізмами P2O. А ось на дверцятах знизу ми встановили акуратні ручки-кнопки. Вони з покриттям Soft-touch, приємні на дотик. По-перше, ручки-профілі в мене викликають асоціацію зі старими радянськими меблями. До того ж при відчиненні брудняться і самі дверцята, і стільниця над ними. По-друге, мені хотілося додати такі деталі, які можна буде повторити на інших меблях по всій квартирі. Наприклад, у спальні такі самі ручки та білі ДСП-фасади. Це стильно й адекватно по бюджету. Ми перейшли зі стилю жорсткий лофт у домашній затишок.

П-подібне планування – це завжди 2 кути, і цей простір треба використати ефективно. Перший кут – так звана «волога зона», тобто мийка і тумба під нею. Для другого кута дизайнер запропонувала 2 рішення – поличку (бюджетний варіант) або магічний кут (дорожчий). Ми вибрали другий варіант і не пошкодували. Хоча магічний кут і має меншу корисну площу, тут зручно зберігати крупи, спеції, приправи. За ними не потрібно далеко тягнутися, весь вміст «виїжджає».

Ми вирішили встановити направляючі прихованого монтажу для шухляд. Вони працюють практично безшумно, плавно, а сама шухляда добре зафіксована всередині корпусу. Завіси на дверцятах зверху мають дотягувачі. Фасади не стукають, навіть якщо закрити їх досить різко.

Історія замовника. Затишна сіро-блакитна кухня у новобудові

Як зручно розмістити кухонну техніку?

«Колона з технікою – це була мрія»

Колона з технікою – це була мрія. Ми довго вирішували, що над чим розмістити – мікрохвильову піч над духовкою чи навпаки. Зупинилися на варіанті, де мікрохвильовка вище, на рівні очей, бо нею користуємося щодня. Під духовою шафою спочатку планувалася не 1, а 2 висувні шухляди. Втім, техніка виходила надто високо, довелося б до неї тягнутися, тому залишили 1 шухляду.

Холодильник купували ще на орендованій квартирі, і не вбудований, а звичайний. Грубо кажучи, його просто обшили ДСП і зробили наверху поличку (для банок та іншого).

Витяжка – найпомітніший елемент інтер’єру, тому вона по центру стіни. Плиту треба ставити чітко під витяжку, і тут ми стикнулися з невеликою проблемою. Спершу планувалася вузька посудомийка шириною 45 см, але знайомі порадили брати більшу. Вибрали модель 60 см, і через це секції трохи з’їхали вбік. Плюс, якби ми дотрималися початкового плану, посудомийка не відкривалася б нормально, а билася б об холодильник. Довелося погратися з секціями. По факту вийшло так: карго – посудомийна машина – 2 шухляди для посуду по сусідству з нею – магічний кут. Варильна поверхня трохи зміщена відносно центру секції.

Ще один нюанс щодо настінної нахиленої витяжки: не сказала б, що це – найзручніший варіант. На ній постійно збирається жир і скапує по обідку вниз. Коли готується багато страв, доводиться відкривати кришку, а вона знаходиться на рівні голови. Водночас саме відсутність верхніх шаф, куди встановлювалася б вбудована модель, робить гарнітур таким легким.

Які поради щодо замовлення меблів можна дати?

«Коли мебляр хороший, це варте часу і зусиль»

Мій висновок: коли мебляр хороший, воно того варте. Це варте часу і зусиль. Водночас вам теж доведеться заморочитися, розібратися в темі ремонту. Немає варіанту, щоб ви тільки оплатили замовлення, і все зробили ідеально. Потрібно дивитися приклади готових проектів, відео, картинки, читати про ремонт.

Є безліч нюансів, які слід врахувати. Наприклад, як зробити стик між плиткою і ламінатом, яку взяти підкладку, щоб між підлоговими покриттями не було сходинки. Це лише 1 приклад. Але коли кухня виготовлена конкретно для тебе, ти щодня задоволена результатом. Це такий собі WOW-ефект.